FORUM PRZESTRZENIE MIEJSKIE

ogólnopolska konferencja naukowa pt.

"Budownictwo infrastrukturalne – miejskie w programach finansowych Unii Europejskiej"

12 czerwca 2015r. – główna aula Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach

MIASTO - PRZESTRZEŃ - "KRAJOWA POLITYKA MIEJSKA" - JAKOŚĆ ŻYCIA - POTRZEBY SENIORÓW - ZJAWISKO DEPOPULACJI - FUNDUSZE UNIJNE 2014-2020 - ŚRODOWISKO - ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ - EKOLOGIA - MAŁA ARCHITEKTURA MIEJSKA

I Forum Przestrzenie Miejskie

 

 

ORGANIZATORZY

Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji

Art Medios konferencje i szkolenia


 


 

MECENASI I FORUM

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem oferującym swoje usługi wszystkim segmentom rynku poprzez sieć oddziałów, sieci indywidualnych doradców i bankowość elektroniczną.

Twórcom i akcjonariuszom Banku od początku przyświecała idea stworzenia nowoczesnej instytucji wykorzystującej najlepsze tradycje bankowości, z powodzeniem konkurującej we wszystkich segmentach rynku finansowego.
Znajomość polskiego rynku finansów zbudowaliśmy na wieloletnich doświadczeniach w obsłudze przedsiębiorstw i klientów indywidualnych, uzupełniamy ją wiedzą i międzynarodową praktyką w dziedzinie finansów wnoszoną przez Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii, który jest strategicznym udziałowcem Banku.
Dzięki swoimi spółkom zależnym i firmom współpracującym, Bank od lat prowadzi działalność na wszystkich rynkach finansowych, zapewniając tym samym swoim Klientom kompleksowe usługi finansowe w ramach jednej instytucji.
Bank stanowi centrum Grupy Banku Millennium w skład, której wchodzą: Millennium Leasing, Millennium Dom Maklerski i Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.
Zatrudniamy ponad 6000 pracowników.


Spółki Grupy Banku Millennium

  • - Millennium Leasing
  • - Profesjonalne usługi leasingu środków transportu, maszyn i urządzeń oraz nieruchomości.
  • - Millennium Dom Maklerski
  • - Profesjonalne usługi maklerskie dostępne w ogólnopolskiej sieci oddziałów oraz za pośrednictwem serwisu internetowego.
  • - Millennium TFI

Szeroka gama funduszy inwestycyjnych, plany oszczędnościowe, IKE; produkty dla Klientów indywidualnych i instytucjonalnych.

więcej infomracji - www.bankmillennium.pl


Inwestor Siewierza Jeziornej firma ALTA S.A. bazuje na koncepcji zrównoważonego rozwoju, i zgodnie z jej wytycznymi buduje  dobrze zarządzaną,  przyjazną mieszkańcom i przyrodzie nową dzielnicę średniowiecznego miasta Siewierz, która przyczyni się do lokalnego rozwoju gospodarczego.

Większość dostępnych mieszkań i domów w ramach projektów deweloperskich proponuje grodzone osiedla, które w swoim założeniu miały budować poczucie bezpieczeństwa, zaś ostatecznie wykreowały zamknięte przestrzenie, utrudniające funkcjonowanie mieszkańców. W Polsce dodatkowym problemem przestrzeni miejskich stał się brak spójnej estetyki sąsiadujących ze sobą budynków i osiedli. 

Siewierz Jeziorna będzie dzielnicą, która zerwie z obowiązującymi trendami, dzięki nowemu podejściu do rozkładu ulic, rozmiaru działek oraz możliwości komunikacji pieszej i zaspokojenia podstawowych, codziennych potrzeb w odległości pięciu minut od domu, a także sąsiedztwu terenów zielonych i rekreacyjnych. Chcemy, aby Siewierz Jeziorna była wspaniałym miejscem życia, a nie tylko podmiejską sypialnią. Dlatego też zdecydowaliśmy się na projekt w zgodzie z tradycyjnymi wzorcami, wykorzystywanymi przez budowniczych miast aż do I poł. XX w. Zrównoważona urbanistyka kładzie nacisk na tworzenie przestrzeni wspólnych, wielofunkcyjną zabudowę oraz rozwiązania przyjazne dla wszystkich uczestników ruchu – pieszych, rowerzystów i samochodów. 

więcej informacji - www.siewierzjeziorna.pl

 


Ogrodzenia GESTO - ogrodzenia betonowe, bramy, furtki, gazony, przęsła i wiele innych...
Firma GESTO zajmuje się produkcją oraz dostarczaniem oraz montażem ogrodzeń betonowych wykonanych z wysokiej jakości cementu 42,5 bez dodatków natomiast z dodatkiem kruszywa. Takie zestawienie komponentów zapewnia najwyższą jakość i wytrzymałość naszych produktów.

Elementy wykonywane przez firmę GESTO są zbrojone i parowane.

Ogrodzenia w podstawowej wersji kolorystycznej - szarej (kolor betonu) - można dowolnie malować zewnętrznymi farbami emulsyjnymi. Pozwala to na szybki, tanie, łatwe i co najważniejsze trwałe dostosowanie wyglądu ogrodzenia do otoczenia.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również przęsła, bramy, furtki, gazony, beton towarowy, płyty chodnikowe, donice oraz prefabrykaty.

Zapraszamy - GESTO - ogrodzenia dla wszystkich doceniających jakość i solidność.

wiecej informacji - www.gesto.pl

 


ICON visual communication

Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze klientów lokalnych i międzynarodowych a przede wszystkim sieciowych. Oferujemy usługi profesjonalistów w projektowaniu, produkcji, logistyce, montażu i bieżącym serwisie. Obszar naszej działalności znacznie wykracza poza granice klasycznej reklamy. Proponujemy Państwu najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu komunikacji wizualnej dla różnorodnych branż.
Nasza kreatywność i bogate doświadczenie w branży reklamowej w połączeniu z wiedzą i pasją do działania jest gwarancją profesjonalnej realizacji powierzonych nam projektów, a przede wszystkim zadowolenia naszych klientów.
Korzystamy z urządzeń najbardziej renomowanych producentów takich jak: Vutek, Durst, Forsstrom, Roland.
Jesteśmy wyłącznym dustrybutorem ultralekkich namiotów X-Gloo w Polsce.
Zapraszamy do współpracy: domy produkcyjne, domy mediowe, agencje reklamowe, agencje eventowe, studia graficzne, biura architektoniczne oraz pracowanie aranżacji wnętrz.

więcej informacji - www.iconsa.pl


PATRONAT HONOROWY

 

 

Honorowy Patronat
Macieja H. Grabowskiego
Ministra Środowiska

 

Honorowy patronat
Łukasza Komoniewskiego
Prezydenta Miasta Będzin

Honorowy Patronat
Andrzeja Kotali
Prezydenta Miasta Chorzów

Honorowy Patronat
Zbigniewa Podrazy
Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza

Honorowy Patronat
Pawła Adamowicza
Prezydenta Miasta Gdańsk

       

Honorowy Patronat
Sabiny Nowosielskiej
Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle
Honorowy Patronat
Wojciecha Lubawskiego
Prezydenta Miasta Kielce
Honorowy Patronat
Hanny Zdanowskiej
Prezydenta Miasta Łódź
Honorowy Patronat
Edwarda Lasoka
Prezydenta Miasta Mysłowice
       

Honorowy Patronat
Andrzeja Nowakowskiego
Prezydenta Miasta Płock
Honorowy Patronat
Jacka Jaśkowiaka
Prezydenta Miasta Poznania
Honorowy Patronat
Radosława Witkowskiego
Prezydenta Miasta Radom
Honorowy Patronat
Grażyny Dziedzic
Prezydenta Miasta Ruda Śląska
       

Honorowy Patronat
Jacka Karnowskiego
Prezydenta Miasta Sopot
Honorowy Patronat
Dawida Kostempskiego
Prezydent Miasta Świętochłowice
Honorowy Patronat
Andrzeja Dziuby
Prezydenta Miasta Tychy
Honorowy Patronat
Marka Wojtkowskiego
Prezydenta Miasta Włocławek
       

Honorowy Patronat
Mieczysław Kieca
Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski
Honorowy Patronat
Małgorzaty Mańki-Szulik
Prezydenta Miasta Zabrze
Honorowy Patronat
Waldemara Sochy
Prezydenta Miasta Żory
Honorowy Patronat
Anny Hetman
Prezydent Miasta Jastrzębie Zdrój
       
     
Honorowy Patronat
Ryszarda Nowaka
Prezydenta Miasta Nowego Sącza